Nr.3 Par prezidentālu republiku

26 07 2010

Turpinot vēlēšanu programmu komentēšanu, no sava subjektīvā viedokļa izteikšu dažus komentārus par nākošo vēlēšanu programmu, kuras autori ir partija “Par prezidentālu republiku“.

Sākumā jāmin, ka uzticību neiedveš jau tas, ka partija dibināta tikai šogad martā. Savākušies tādi vecie jūras vilki + izlasīti vēl daži bezmaz vai no visām citām iespējamām partijām. Otrais aizdomīgais punkts ir pārlieku daudzais izsaukuma zīmju skaits viņu vēlēšanu programmā. Pavelk uz tādu fanātismu. Programma kopumā vairāk atgādina vienkārši visu esošo nozaru uzskaitījumu ar piebildēm par to, ko būtu labi nodrošināt. Tomēr jāpiebilst, ka tiek minētas arī dažas konkrētas lietas: PVN atkal 18% un ĪN 21% (un vēl ar progresīvo likmi). Tiešām nezinu, vai mūsu valsts izvilks tik biežu likmju maiņu (domāju- arī Eiropa īpaši neatbalstīs likmju pazemināšanu), apšaubu arī gatavību Latvijā ieviest progresīvo likmi, kas noteikti radīs haosu un palielinās ēnu ekonomikas daļu.

Īsti nepatīk man arī viņu ideja par kaut kāda protektionisma ieviešanu- “Iekšējais tirgus aizsargājams no importa precēm, ja analogus ražojam Latvijā.” Izklausās labi, bet Eiropai noteikti būs pretenzijas, jo ES taču iestājas par brīvu tirdzniecību. Tāpat arī centralizēta lauksaimniecības produktu realizācija ārvalstu tirgos- piens uz Lietuvu vai?
Un tomēr izskatās, ka viņi spiež uz pensionāriem, jo sola mīnimālo pensiju vismaz iztikas minimuma apmērā.

Vienīgais, kas patika- “Deputātu skaits samazināms uz pusi.” Tikai arī utopisks priekšlikums- ievēlēs taču simtu, un, ja 50 metīs prom, viņus pašus arī izmetīs.

PPR programma meklējama te

Advertisements

Darbības

Information

3 responses

27 07 2010
andrisj

Izskatās pēc kārtējā populistiskā buļļa sūda. Es pa diognāli palasīju programmu un secināju, ka Latvijas politikā jaunas partijas tiek veidotas ar mērķi pārspēt vienai otru muļķīgos solījumos. Vēl nesen pēc ”Par Labu Latviju” izveidošanas likās, ka sliktāk vairs nevar būt, bet izrādās, ka var gan. Programma izteikti pretrunīga. Ir jau labi, ka sola zemākus nodokļus un likumus par bezdeficīta budžetu, bet tad ir jādomā par tēriņu apcirpšanu. Tā vietā partija sola dot valsts naudu pa labi un pa kreisi. Par lauksaimniecību vispār paklusēšu, jo bez necenzētiem vārdiem es nevaru komentēt ideju par neosociālisma ieviešanu vienā atsevišķi ņemtā nozarē. Protekcionisms un kādas tik vēl receptes šie āksti nepiedāvā kā viagru ekonomikas ”stimulēšanai”.
”ES taču iestājas par brīvu tirdzniecību”
ES neiestājas par brīvo tirdzniecību, bet gan regulē to pārnacionālā līmenī. It sevišķi tas attiecas uz lauksainiecības nozari.

22 10 2010
margo

Nejēdz, nekomentējiet!

17 11 2016
Jānis

es laikam labāk esmu par parlamentāru republiku!

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s
%d bloggers like this: