Kā cīnīties ar uzmācīgu signalizāciju?

6 09 2009

Ievads.
Svētdienās cilvēki parasti vēlas atpūsties, kas, manuprāt, ietver arī tādu lietu kā izgulēšanos no rīta. Es arī gribēju izgulēties, bet diemžēl nesanāca. Pamodos pēc septiņiem no mašīnas signalizācijas, t.i., sākumā tas vēl pa pusei ietilpa manā sapnī, bet pēc tam skaņa kļuva uzmācīgāka, un es pilnībā pamodos.

Es neesmu pārāk pacietīga, līdz ar to pēc minūtēm piecām cēlos augšā, lai ietu paskatīties, kura kretīniskā mašīna man neļauj gulēt. Skaisti- sudraba mersis tieši zem logiem (neciešu meršus). Tā kā signalizācija negribēja pārstāt pīkstēt, bet manas dusmas, neapmierinātība un aizkaitinājums pieņēmās spēkā, par gulēšanu, kur nu vēl par aizmigšanu, varēju aizmirst.

Iztirzājums.
Atmetot domu par sapuvušu ābolu mešanu uz mersi, tika piezvanīts uz policiju. Sākumā problēmu vajadzēja izklāstīt 3 cilvēkiem, līdz beidzot, runājot ar 4.cilvēku, varēja ķerties pie risināšanas. Būtībā nekāds atrisinājums nesekoja, viņš tikai paskatījās, ka mašīnas īpašnieka adrese nav mūsu māja, pateica, ka esot Zolitūdes iela un kaut kur Rīgas rajonā, tātad visdrīzāk, īpašnieks ir kaut kāds uzņēmums. Šī informācija nedeva absolūti neko, un, šķiet, policijas darbinieki nemaz nesteidzās braukt pie mums, lai konstatētu sabiedriskā miera traucēšanas faktu. Droži vien, ka viņiem tas arī nav jādara.

Nopriecājos par to, kā strādā policija, un manam aizkaitinājumam pievienojās dusmas par to, ka mani kaitina tā stulbā signalizācija, bet sanāk, ka es likumīgi neko nevaru darīt, lai atgūtu mierīgu svētdienu.

Nobeigums.
Pēc kādām 3 stundām mašīna pazuda. Bet aizkaitinājums gan vēl nav pazudis.

Ja man nevar palīdzēt policija, tad sanāk, ka man vienkārši jāiet lejā ar nazīti un jādur pušu riepas, lai gūtu vismaz kaut kādu kompensāciju par miera traucēšanu. Un ja kāds mani ierauga, izsauc policiju, un mani apcietina par svešas mantas bojāšanu ar iepriekšēju nolūku, es sākšu trakot un aurot, lai mani uzskatītu par nepieskaitāmu, lai nevajadzētu sēdēt cietumā vai maksāt sodu.

Varbūt kāds ir iepazinies ar mūsu valsts likumiem uz zinās pastāstīt, kā likumīgā ceļā cīnīties ar uzmācīgu signalizāciju?

P.S. Numurs bija EL-7100

Advertisements

Darbības

Informācija

5 responses

6 09 2009
***

Jā, mūsu mašīnas un kaimiņu mašīnas signalizācijas noteikti arī likās kaitinoša tiem dažiem, kas naktī dzirdēja un redzēja, kā mums izdauzīja logu. Diemžēl nevienu no viņiem tas nepamudināja atvērt logu un aizbaidīt zagli un gan mēs, gan kaimiņš, palikām ar izdauzītu stiklu pasažiera pusē un trūkstošām lietām katrs ap 200 Ls vērtībā.

Tā ka tu ar savu neiecietību pret meršiem droši drīksti iet dillēs, ja nezini reālo situāciju.

6 09 2009
zemene

Varu iet arī pētersiļos.

Tikai es nevienu zagli nemanīju, katru reizi skatoties uz tām mašīnām, kuras pīkst, turklāt, ja šāda situācija atkārtojas pēc katrām 3 dienām, ar to pašu vai citām mašīnām, tas smagi krīt uz nerviem. Un, ja signalizācija pīkst visas dienas garumā, tas nozīmē, ka tā nedarbojas tā, kā tai vajadzētu.

Un vēl zvaigznīšu kungs, varu ieteikt jums tādu lietu kā autostāvvieta, ja jau jums labpatīkas atstāt mašīnās lietas 200 Ls vērtībā. Parasti cilvēki, kuri nevēlas, lai viņus apzog vai nu neatstāj lietas, kas piesaista zagļus, redzamās vietās, vai arī vispār tādas nepērk!

6 09 2009
Krist2ps

Vēl viens gudrs padoms – ieej Lursoft datu bāzē un pārliecinies, vai šis vadītājs nav iepriekš sodīts vai arī – vai šis braucamais nav zagts, vai tml… ja tā, tad var droši vien vēl vienu sodāmību mēģināt piesiet par miera traucēšanu.

6 09 2009
Green

Tur jau ir tas joks, ka signalizāciju pīkstēšana ļoti reti kad palīdz pret zagļiem. Šitas gan varētu būt nedaudz efektīvāks veids: http://www.youtube.com/watch?v=RxRMTtR5I2E

Šajā sakarā gribētos atgādināt par filmu Noise ( http://www.imdb.com/title/tt0425308/ ), kas stāsta tieši par šādām bezjēdzīgi pīkstošām masīnām, un tiek pieminēts arī tas, ka signalizācijas tikai atvieglo garnadžiem mašīnas aizdzīšanu.

8 09 2009
Shadowbird

Singalizācija (tāda, kāda tā ir šobrīd visizplatītākā) ir pilnīgi lieka, pret zagļiem vai aizdzīšanu nepalīdz (kā jau *** norādīja), pret huligāniem vēl jo mazāk. Tā ir kā kopēšanas aizsardzība spēlēm/filmām/mūzikai, kas rada čupām dažādu problēmu godīgiem pircējiem un “pirātiem” izraisa žēluma pilnus smiekliņus.

Diemžēl ar to likumīgo padarīšanu tā ir kā ir — kamēr auto signalizācijām nav iedalīta kaut kāda speciāla kategorija, tikmēr tās nedrīkst aizliegt (t.i., sodīt par miera traucēšanu neatkarīgi no stundas), jo tad zem tā paša panta visas īgnās vecenes varēs rīdīt policiju uz katru pasākumu kaimiņu dzīvoklī vai pagalmā 24/7.

Vajag atcelt sodus par drošības jostu neizmantošna un tā vietā aizliegt auto signalizācijas. Un pret aizdzīšanu izsargāties ar kluso signālu īpašniekam uz telefonu/spec. iekārtiņu, un vieglu automātisko elektrošoku nelūgtajam viesim.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: