Izvēles cena

23 01 2007

Manas alternatīvās izmaksas ir normāls miegs. Nu, un arī pilnvērtīga atpūta.

Vienīgā problēma ir tāda, ka es īsti nezinu, par labu kam tika izdarīta šī izvēle, kuras dēļ rodas šīs alternatīvās izmaksas, kas ir manas izvēles cena.

[cenšos izkopt ekomoniko domāšanu, tāpat kā pēdējā laikā arī kārtīgi mācīties angļu valodu, uz SSE mērķēju kā nekā] (smirk)


Darbības

Informācija

21 responses

23 01 2007
simbel

Labais, atvēru šamējo mājaslapu un uzreiz ieraudzīju starojošu NATO volunteerkolēģītes seju :)
Apsveicama izvēle, cik zinu no atsauksmēm… man gan tā ‘ekomonikā’ domāšana pieklibo ;D

23 01 2007
Shadowbird

Kamēr vien tas ļauj tev būt laimīgai.

23 01 2007
ekomoniko

ekonomika ir muļķības. varbūt, lai to saprastu, ir jāmaksā. un tu jau to dari.

23 01 2007
zemene

hmm nu ok aber kas tad nav muļķības? par kapeikām citiem mašīnas un krānus labot?

23 01 2007
Shadowbird

zemene: Hehe, vai tad tiešām par kapeikām? Diezgan bieži nākas dzirdēt, ka tieši auto, santehnikas u.tml. pakalpojumu sniedzēji pelna ievērojami vairāk, kā dažs labs programmētājs vai ekonomists. Jo īpaši, ja skatās uz darba apjoma (gan laika, gan citu cilvēka resursu ziņā) un atalgojuma attiecību. :) Bet nu labi, nepiekrītu arī, ka ekonomika būtu muļķības, t.i. – ne lielākas muļķības par daudzām citām (praktiski visām) profesijām un dzīvesveidiem.

23 01 2007
Mfz

Būvniecībā, tur nauda apgrozās…

23 01 2007
mrcrappy

da labi, lai tur tiktu ekonomiku nevajag. labāk pamācies matemātiku&angļu val. &psiholoģiju (intervijā noderēs).

es ar uz turieni taisījos, bet pēc spam, ko viņi man uz skolu atsūtīja sāku pārdomāt

24 01 2007
rookytis

News Flash fo Shadowbird: pfofig būvniecība vai podi. Runa ir par to, ka pēc SSE podi tirgojas ievērojami labāk, nekā pēc videnes. Un būvniecībā pēc SSE arī strādājas labāk, jo ir kabinets ar kondicionieri un darba Volvo kā minimums, nevis iedauzīta kaska, aliņš un stikla vate par matraci. Lai labi iestājas.

24 01 2007
Shadowbird

rookytis: Un kāda jēga, ja tajā kondicionētajā kabinetā par, from the top of my head, 1000 latiem mēnesī jāsēž 12-16 stundas dienā (bieži vien strādājot arī mājās), jānervozē par termiņiem un nekompotentiem padotajiem, kamēr strādnieks iet mājās pēc 8-10 stundām (darbu un raizes aizmirstot) un saņem 750 mēnesī. Santehniķis vispār ņem par darbu stundā un pats nosaka sev darba laiku pēc vēlmēm un iespējām (izņemot, ja strādā firmā, protams).

24 01 2007
zemene

klausies, Šedovbjord, a ņi powol ka ti dirst? nu bļāviens tad arī ej strādāt par jobanu santehniķi un gramsties gar citu sūdiem. Man tas NEPATĪK, un es darīšu to, kas man patīk, jo tā ir mana izvēle un man pilnīgi pohuj, ko par to domā tu.

[pārējiem atvainojos par necenzēto leksiku]

24 01 2007
Shadowbird

zemene: Ko bļauj? Vai tad es teicu, ka tu stulba, ka nepareizi izvēlējies, vai lai ej citur strādāt? Es vienkārši nepiekrītu tavam teiktajam “par kapeikām citiem mašīnas un krānus labot” – cik zinu, jo modernākas paliek tehnoloģijas un cilvēki aizvien vairāk pierod, ka viņu vietā visu dara citi, jo ienesīgākas kļūst šīs (“prastās”) profesijas, un ka tās (loģiski) prasa mazāk nervu un laika nekā būt par priekšnieku vai kā citādi atbildīgo. Protams, ka nekāds relatīvais darba vieglums neatsvērs nepatiku pret darbu, tā kā ir tikai loģiski un apsveicami, ka katrs dara to, kas viņam patīk un padodas…

Lai gan šis tavs pēdējais komentārs manī rada aizdomas, ka šaubies… Parasti cilvēki nelec no biksēm ārā pie mazākās norādes, ka viņu profesija nav vienīgā ienesīgā[kā].

24 01 2007
Gastonz

nu mehāniķi labi pelna.. es te sūri un grūti sapelnu naudu un atstāju to servisā, kur mehāniķis tikai pāris h pačakarējas… Viens paziņa servisā strādā katru trešo dienu un pelna krietni vairāk kā es :)
Bet es tā vai tā labāk sēžu savas 8h ofisā pie PC nekā smērējos un laboju tās mašīnas… Es labāk aizbraucu,samaksāju un braucu tālāk… :D

24 01 2007
simbel

Katram savs aicinājums, arī tiem, kuriem “dzīvē nav paveicies” – viņi to neatrada.

24 01 2007
ekomoniko

ņemu savus vārdus atpakaļ, ekonomikai nav ne vainas. un arī sūdu mēšanai nav ne vainas. nekam nav ne vainas, ja tas ir lietderīgs un vajadzīgs darbs, ja tas sniedz prieku (un nesāpina citus). bet smakas un nepilnvērtīgs miegs ir kā rozes ērkšķi – varbūt tā ir (neatņemama?) daļa no skaistuma.

zemene, tu dari pareizi, klausot sev nevis citiem.

25 01 2007
zemene

Pff.. Mīļais Shadowbird, es neceļu degunu debesīs, bet teikšu, ka man ir potenciāls, lai jebkurā no profesijām gūtu tavu tā saukto ienesīgumu. Visu var panākt ar darbu un apņēmību, un tā man netrūkst, tieši tāpēc es tiecos pēc tā, kas, manuprāt, ir labāks, jo profesijas nosacīti iedalu augstākajās un zemākajās.

25 01 2007
Shadowbird

Dārgā zemene, nu dali taču, vai man žēl!
Es nudien sāku nesaprast, a čom bazar – es tavā tekstā pamanīju vienu faktuālu kļūdu, un, būdams piekasīgs liekvārdis, to izlaboju, drusku par garu izteikdamies. Viss ar to arī būtu beidzies, bet tad rookytis ņēmās labot mani (ka SSE-ists būs priekšnieks, tāpēc strādās ērtāk un pelnīs vairāk), uz ko es atbildēju, ka tīri monetāri tā arī ir, bet ir profesijas, kurās it kā maksā mazāk un apstākļi ir ne tik komfortabli, toties ir mazāks darba laiks un atbildība – t.i., ka arī nebūt par priekšnieku var būt tikpat labi (patīkami, ērti), kā būt. Uz ko atbildot tu pēkšņi kļuvi agresīva, it kā es būtu teicis, ka tava izvēle ir kaut kādā ziņā slika vai nepareiza. Es paskaidroju, ka tā nebūt nedomāju, un piekrītu, ka katram vajag izvēlēties un darīt to, kas patīk vislabāk. Un tagad tu atkal sāc no jauna, skaidrojot man, ka tu izvēlies darīt to, kas tev patīk. Bet es taču saku tieši to pašu, t.i. – piekrītu! WTF?

Un man arī ir tāds pats potenciāls, kādreiz es tā nedomāju, bet pieredze pierādīja. :) Patiesībā uzskatu, ka tāds ir pilnīgi visiem (protams, ar ievirzēm).

26 01 2007
Latvietis

Ar ko ekonomika ir augstāka nekā celtniecība?

26 01 2007
simbel

Smieklīga apļveida diskusija.

7 09 2007
rolis

ko

7 09 2007
rolis

ko jus te cakarejaties es esmu beidzis santehnikis-metinatajs tagat ari augstako siltumtehniku bet ta man ir sava firmina kas ir sadalita 2 dalas kas metina un sagatavo sporta automasinas otra kas liek apkuri udeni un velk kanalizaciju man ta augstaka smukum pec pratu tik atista un viss

7 09 2007
rolis

runajot pa tiem sudiem kas ar santehniki asocejas sitie visi biroja sedetaji kuriem vecaki palidzejusi jutas baigie varoni es gribu redzet ka jus ka maju celsiet jums atnaks santehnukis kaut vai elektrikis rindas ir sausmigas tad jus piedirsisiet bikses un varesiet pa saviem sudiem dzivot gudrie

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Mainīt )

Connecting to %s
%d bloggers like this: