Pirmā palīdzība

26 05 2006

Vakar savas skolas komandas sastāvā piedalījos pirmās palīdzības sniegšanas sacensībās, ko organizēja “Sarkanais krusts” un laikam arī Rīgas Dome. Pirms kāda laika piedalījāmies rajona mēroga sacensībās, kurās ieguvām 2.vietu (1.vietu pavisam neuzkrītoši ieguva skola, kurā šīs sacensības notika). Rajonā viss bija diezgan neorganizēti, 2.5 stundas gaidījām apbalvošanu, lai saņemtu puzles (!!) [un kliņģeri] :/

Pirmo divu vietu ieguvēji devās uz pilsētas sacensībām, kuras (prieks par to) bija organizētas daudz labāk. Kopā piedalījās 12 komandas, tātad bija 12 etapi. Katrā etapā bija izspēlēts kāds noteikts negadījums, un komandai bija jāsniedz pirmā medicīniskā palīdzība. Cietušo skaits bija dažāds – no diviem līdz četriem (komandā ir 6 cilvēki). Jau pirmajā etapā meitenes šokēja it kā nogrieztā plauksta, kas mētājās starp stikliem. Pirmajā brīdī pat izskatījās kā īsta, bet kad es to liku maisiņā, izrādījās, ka tomēr nav (žēl gan :D), kaut gan mani gumijas cimdi pēc tam izskatījās visai reāli nosmērēti ar asinīm, pilnīgi kā ķirurgam :) Bija vēl visādas amputācijas, slēgtie un vaļējie lūzumi, autoavārija, narkomāni, deguna asiņoša, galvas traumas, saules dūriens, šoks, apdegums utt. :)

Samulsinājām gājējus (cietušie bija ļoti reāli nogrimēti), jo sacensības notika Kronvalda parkā. Nācās nedaudz pārtraukt aktivitātes, jo sākās gandrīz vai negaiss, nedaudz palauza kokus un sabojāja etapu nožogojumus, bet vismaz pa brīvu varēja dabūt diezgan pieklājīgas pusdienas Kongresu nama kafejnīcā, laikam “Livonija” saucās.

Par vietām runājot – ieguvām 5.vietu, bet ņemot vērā, ka pirmās trīs, t.i., godalgotās vietas bija naturālākais blats, tad var pieņemt, ka mums ir 2.vieta :) 1.vietu ieguva urlas (visi bija vienādos, tumši zilos adidas treniņtērpos), kurus mācīja galvenais tiesnesis, līdz ar to viņi jau nu neko nezināja par to, kādi uzdevumi būs. No skolas, kas ieguva 2.vietu, bija vairāki statisti (cietušie), tātad arī viņi nezināja, kas būs. 3.vietas iegūvēju komanda bija no mūsu rajona, kaut gan bija noteikts, ka no katra rajona piedalās divas komandas, un šīs komandas tajās sacensībās vispār nebija, mistika pilnīgi!

Visiem tika kinokartes uz FC 4Ls vērtībā (“Derīga vienai personai vienas filmas apmeklējumam. Nav derīga balkonā” :/) Lai nejustu sirdapziņas pārmetumus, jāiet brīvdienā pēc 13.00 (var 3.50 vai 3.70 izspiest). Vēl varu piemetināt, ka tiesneši dabūja “Origo” 10Ls dāvanu kartes, 3.vieta “Zelta boulinga” dāvanu karti, 2.vieta – “Līvu akvaparka”, bet 1. – “Go Planet”.

Advertisements

Darbības

Informācija

2 responses

28 05 2006
arturs

Ou, pavisam nekorumpēti viss notiek, kā lasu (: Prieks to apzināties.

30 05 2006
Mfz

Manaa pagastaa arii notika sarkanaa krusta sacensiibas. Kvalitaate bija, manupraat, labaaka. Balvas bija sekojoshas : 1. vietai ja nemaldos bija piepushamie matraci, kauss, diplomi un veel kaut kada konfeksu kaste, 2. vietai bija zalja kraasaa guljammaisi, kauss un diplomi, 3. vietai bija kauss, diplomi, sarkanaa kraasaa gulammaisi (bez skaistas meitenes uz iepakojuma). Visus daliibniekus pabarojas ar garshigam pusdienaam, ja sitaa katru dienu vareetu paest, butu super. Tad veel posmi bija loti smukaas sakoptaas vietaas, cietushie ljoti labi iejutaas savaas lomaas. Atmosfeerai bija muuzika, ka arii bija iespeejas paraadiit katrai komandai sagatavotu priekshnesumu, bet daudzi bija ljoti kautriigi vai arii nogurushi… Kopumaa sacensiibas ljoti patika :)

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: