A. god. viese

15 03 2006

Dienas notikums vakar bija kādas ārzemju vieses vizīte. Viese sevi dēvēja par amerikāņu diplomāti, un mums, skolēniem, pirms tam lika uz lapiņām sagatavot jautājumus par vienu no trīs tēmām. Skolotāja teica, ka šī diplomāte sagatavos stāstījumu par vienu no dotajām tēmām, tomēr šīs trīs tēmas izvērtās īsā stāstījumā par ASV (ko gan var pastāstīt par ASV 15min) un tēmas izklāsts izpaudās kā “now, please, ask your questions”.

Jaunkundze pati bija pārsteidzoši tieva, lai būtu amerikāniete, es pat sāku šaubīties par viņas izcelsmi, bet, kad viņa sāka runāt, manas šaubas pazuda kā nebijušas – amerikāņu specifiskā izruna + kā gribu, tā runāju (visa angļu gramatika, kas mums tiek mācīta skolā tiek aizsviesta kaut kur tālu prom). Un atkal – viņa laikam bija iedomājusies, ka latvieši ir kaut kādi alu cilvēki, sajūsminājās par to, ka mēs putnā uz fotogrāfijas atpazinām ērgli, “Oh, you are so smart!!!”.

Atbildes uz mani interesējošies jautājumiem tā arī nesaņēmu, jo būtībā tika apspriesta tikai izglītība ASV, kas mani ne mazākajā mērā nesaista. Tie daži, kas bija sataisījušies braukt uz turieni, bija dziļi satriekti, ka oficiāli alkoholu Amerikā var iegādāties tikai no 21 gada vecuma (toties tiesības dod jau no 16). Bet kopumā laikam jājūtas pagodinātiem par ASV sūtnes Latvijā vizīti, ne jau katram tiek šis gods [noskatīties, kā nabadzīte izmisīgi lūkojas pulkstenī, lai redzētu, cik ilgi vēl jāvelk no skolēniem laukā jautājumi, cenšoties izklausīties “not boring”].

Advertisements

Darbības

Informācija

2 responses

17 03 2006
iemetiens

vispasaules taisnības citadeles fasāde ir mazliet apdrupusi. nē, nošņurkusi, nolupusi. un/jo tur dzīvo amerikāņi.

17 03 2006
Velns

saproti, amerikaa, ja kaads (iznjemot hard-core ornitologus) speej atpaziit eergli, skaitaas kaa kaut kas uuberkruts :D

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: