Plaknē

6 03 2006

Bieži dzirdēta lieta – “fotogēnisks” un “nefotogēnisks”. Ir tādi cilvēki, kas fotogrāfijās izskatās tāpat kā dzīvē, bet citi tā kā nav pat sev līdzīgi.

Cilvēks būtībā ir telpisks, viņā ieņem noteiktu formu, bet fotogrāfija ir plakana. Un kā kaut kas plakans var pilnībā atpoguļot kaut ko telpisku? Nevar. Fotogrāfijas melo, tāpat kā melo spogulis, tas rāda pavisam ko citu, nekā tas ir patiesībā. Mēdz teikt, ka acis ir dvēseles spogulis, tas ir vienīgais spogulis, kas rāda neizkropļotu patiesību. Fotogrāfijas ir sauss viena mirkļa iemūžinājums, un tā kā atklāta ir tikai cilvēka (nosauksim to par) ārējo čaulu, tad šeit tiek ļauta vaļa fantāzijai, kā nu katrs var iztēloties kaut ko, un cik tālu sniedzas iztēles iespējas.

Ieraugot uz lapas uzzīmētu apli, var iedomāties, ka tas ir vienkārši aplis, bet tikpat labi tā varētu būt arī bumbas kontūra, vai arī caurules gals. Tomēr, ja es turētu rokās šķietamo apli, es nekļūdīgi varētu pateikt, vai tā ir bumba vai caurule, vai vienkāršs papīra rinķis. Ja es stāvētu blakus fotogrāfijā iemūžinātajam cilvēkam, es varētu pateikt, kāds viņš ir, man nebūtu nekas jāpiedomā klāt.

Fotogrāfijas ir virspusīgs cilvēka attēlojums, kuru, pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, var mainīt pēc sirds patikas, un par cilvēku nevar spriest pēc virspusīgas informācijas. Tāpat arī domāt un redzēt nevajadzētu tikai virspusīgi.

Advertisements

Darbības

Informācija

6 responses

7 03 2006
sindromz

fotograafija ir vieniigi maaxla, kuru meegjina pielietot utilitaari. un , ja nu tu peekshnji konstatee, ka saac liidzinaaties savaam bildeem, laiks doties atvaljinaajumaa. [aamen]

7 03 2006
v

arī uz cauruli skatoties var redzēt (iedomāties) bumbu. un rasējumos ir liels spēks ;) aizmirsi?

7 03 2006
zemene

Vai es teicu, ka uz lapas ir telpiska figūra? Uz lapas ir aplis.

sindromz, jēdziens “līdzība” atšķiras no jēdziena “vienādība”.
Es neapšaubu, ka fotogrāfija ir māksla, bet katrā mākslas darbā katrs cilvēks saskata kaut ko citu, tāpēc vēlreiz atkārtoju, ka nevar par cilvēku spriest no fotogrāfijas, jo fotogrāfija nekad natspoguļos cilvēka patieso būtību.

7 03 2006
Archijs

viņa laikam runā par maģisko savienojumu **Krūtis un fotošops**

9 03 2006
iemetiens

tomēr ir interesanti pavērot, kā cilvēki uzvedas objektīva – nonosakāmi prasīga un barga skatītāja, vērtētāja – priekšā. cik pārliecināts par sevi, cik drošs, cik atbrīvots un cik lielu degunu.

15 03 2006
Sandra!

Godiigi sakot, ja es, manupraat, bildees izskatos pabresmiigi, tad bail padomaat, kaada esmu iiztenibaa… :( sevi jau redz savaadak

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s
%d bloggers like this: